"vssk.lv" izcīnīna Valmieras čempiona titulu basketbolā

vssk_cempioni_2014Sestdien, 3.maijā, tika aizvadītas finālspēles Valmieras pilsētas čempionātā basketbolā. Mačā par pirmo vietu, kurā sacentās „Rūjiena" un „vssk.lv" komandas, zeltu izcīnīja „vssk.lv", tādējādi kļūstot par VPČ 2014. gada sezonas čempioniem.

Rūjiena – vssk.lv
Spēli par zeltu atklāja „vssk.lv", taču „Rūjiena" atbildi parādā nepalika un panāca pretiniekus. Pirmā ceturtdaļa aizritēja ļoti sīvā cīņā, par ko liecināja abu komandu rezultāta līdzvērtīgais pieaugums. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs Bedrīša, Ruģēna un Līmaņa gūtie punkti nodrošināja „vssk.lv" komandas izrāvienu ar rezultātu 15:20. Spēles otrajā ceturtdaļā Vītola un Karseļa gūtie punkti ļāva „Rūjienas" komandai izvirzīties vadībā, uz ko ātri reaģēja vssk.lv, atgūstot spēles vadības grožus, un, noslēdzot pirmo puslaiku ar rezultātu 32:35.

Trešajā ceturtdaļā „vssk.lv", izrādot lielāku cīņassparu un agresivitāti, veica lielu izrāvienu, tādējādi nostabilizējot savu līdera pozīciju, un, joprojām atstājot „Rūjienas" komandu iedzinējos ar rezultātu 43:61. Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā „Rūjienas" komanda centās atspēlēties un deldēt lielo rezultāta starpību, taču „vssk.lv" stabilo pozīciju vairs nebija iespējams sagraut. Spēle noslēdzās ar rezultātu 60:80 par labu „vssk.lv", tādējādi izcīnot zeltu un VPČ 2014. gada sezonas čempionu titulu.

Rūjiena – vssk.lv: 60:80 (15-20, 17-15, 11-26, 17-19)
Rūjiena: Alpeuss 27+3ab, Vītols 8+9ab, Karselis 8+5ab, Virsis 8+4ab, Brauns 6+8ab, Velps 2, Rullis 1, Markins
vssk.lv: Līmanis 17+7ab, Feierbergs 16+7ab+4rp, Bedrītis 15+4ab, Ruģēns 13+8ab, Ozols 7+6ab, Bērziņš 6, Kopeika 4+7ab+3rp, Jomerts 1+3ab, Dambītis 1

team_2014

Čempionāta izskaņā tika noskaidrots turnīra MVP, par kuru kļuva „vssk.lv" komandas spēlētājs Normunds Feierbergs. Par precīzākā spēlētāja no 3 punktu metienu līnijas tika atzīsts Mareks Dambītis („vssk.lv").

Valmieras čempionāta precīzākais trīpunktu metienu izpildītājs - Mareks Dambītis

mareks

Tāpat tika apbalvoti turnīra „All Star Five" (labākie turnīra spēlētāji savās pozīcijās) un sestais spēlētājs, kuri tika noskaidroti pēc komandas vadītāju balsojuma. Par centra labāko spēlētāju tika atzīts Jānis Pāže („Valmiera/BSS"), spēka uzbrucējs – Normunds Feierbergs (vssk.lv), vieglais uzbrucējs – Oto Grīnbergs („VSŠ"), uzbrūkošais aizsargs – Juris Alpeuss („Rūjiena"), saspēles vadītājs – Jānis Kliesmets („Byko") un sestais spēlētājs – Jānis Pirsko („ViA").

Valmieras pilsētas čempionāta MVP Normunds Feierbergs (vssk.lv):

normunds

"Liels prieks, ka uzvarējām. Sezonas sākumā tā īsti pārliecības nebija, ka mēs varētu būt stiprākie, taču sezonas laikā maču no mača uzlabojām sniegumu, spēlējām ātru basketbolu, un es teiktu ir likumsakarīgs rezultāts."

Kāds bija ceļš uz finālu?
Stresains. It sevišķi fināla sākums bija ļoti stresains. Nespējām gūt punktus, ļāvām pretiniekam iemest, bet play-off kā play-off. Katram mačam jānoskaņojas un jāatdod visi spēki.

Kādi iespaidi par čempionātu kopumā?
Noteikti ir pieaudzis līmenis. Ļoti patika jaunie spēlētāji - Valmiera/BSS. Jauni puiši, diez gan talantīgi. Pusfinālā dabūjām arī ar viņiem pamocīties. Domāju, ka viņiem viss vēl ir priekšā. Kopā bijām desmit, diez gan līdzvērtīgas komandas. Ļoti interesants čempionāts.