Pirmā grupu turnīra kārta tuvojas finiša taisnei

uz_tiklaValmieras volejbola čempionātā pamazām noslēgumam tuvojas pirmā grupu turnīra kārta, pēc kuras katras grupas labākās četras komandas kvalificēsies C grupai, bet pārējās septiņas komandas čempionātu turpinās D grupā. 1.februārī paredzētas nākamās turnīra spēles, kurās noskaidrosies pārējās komandas, kuras sacensības turpinās spēcīgākajā grupā čempionāta otrajā kārtā.

Divas komandas – "Skulte" un "Valleta/SK Spēks" jau ir kvalificējušās C grupai, jo pirmajās spēlēs ir iegūts maksimālais punktu skaits, un zemāk par ceturto vietu nokrist vairs nebūs iespējams. Tāpat, pilnīgi skaidrs, ka no B grupas spēcīgāko sabiedrībā jeb C grupā neizdosies iekļūt "Skārda serviss" un "Vidzemes Augstskola" volejbolistiem, kuri, uzvarot arī atlikušajos mačos, nespēs aizsniegties līdz kārotajai ceturtajai vietai. Tādēļ šīs komandas par vietu izslēgšanas spēlēs cīnīsies D grupā.

A grupa
A grupā labas izredzes kvalificēties C grupai ir "Rencēnu autoklubs" volejbolistiem, kuriem četrās spēlēs izdevies iegūt astoņus punktus. Uz vietu spēcīgākajā grupā pretendē arī SK "Fono" un "Burtnieki", kuri arī pagājušajā sezonā bija starp astoņām labākajām komandām čempionātā. Šīs ieceres, ja nākamās spēles labi nospēlēs, var izjaukt VK "Jūrmala" komanda, kura šobrīd atrodas piektajā pozīcijā A grupā.

B grupa
Tikmēr B grupā bez "Skulte" volejbolistiem, uz C grupu pretendē "Jaunlaicenes industrija", kuriem viena uzvara četrās spēlēs nodrošinās iekļūšanu starp astoņām spēcīgākajām komandām. Cīņa par atlikušajām divām vietām no B grupas gan var izvērsties ļoti sīva. Lai arī šobrīd šajās vietās atrodas "Latvijas Valsts meži" un Smiltenes "Top/Privātbūve", šobrīd "Beverīna" volejbolistiem vēl ir palikušas piecas spēles, bet "Ramata/Mazsalaca" komandai – trīs. Tas vēl daudz ko var mainīt B grupas vietu sadalījumā.

Tomēr arī tās septiņas komandas, kuras neiekļūs C grupā, varēs cīnīties par četrām ceļazīmēm uz izslēgšanas spēlēm sacenšoties D grupā.

Skatīt 1.februāra sacensību kalendāru