A grupā praktiski viss skaidrs, B grupā divi nezināmie

ramataPavisam tuvu pirmās grupu turnīra kārtas noslēgumam ir nonākušas Valmieras volejbola čempionāta vīriešu sacensības. A apakšgrupā praktiski četras labākās komandas ir noskaidrotas, lai gan teorētiski cerības ir vēl divām komandām. Tikmēr B grupā nezināmo ir vairāk, un par vietu C grupā puslīdz drošas var būt tikai divas komandas.

A grupa
A grupā pavisam droši par vietu C grupā var būr pērnās sezonas čempioni "Valleta/SK Spēks" volejbolisti, kā arī "Rencēnu autoklubs". Savas pozīcijas A grupā pēc 1.februāra cīņām krietni uzlabojuši ir "Burtnieki", kuri ar 3:0 apspēlēja "Rencēnu autoklubs" komandu, un ar 2:1 uzvarēja SK "Fono". Ja "Burtnieki" un SK "Fono" volejbolistiem izdosies uzvarēt Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņus, tad vieta C grupā būs garantēta, jo tādā gadījumā abas būs neaizsniedzamas VSŠ un VK "Jūrmala" komandām. Teorētiski C grupai var kvalificēties šobrīd pēdējā vietā esošā Valmieras BSS, tomēr reālais spēku samērs ļauj prognozēt, ka tas nenotiks.

B grupa
Tikmēr B grupā situācija ir krietni sarežģītāka. Nodrošināta vieta C grupā ir tikai "Skulte" volejbolistiem, kā arī droši uz vietu C grupā pretendē "Jaunalicenes industrija", kuriem četri panākumi četros mačos – visi ar 3:0. Skaidrs ir arī tas, ka vairs pat teorētiski uz labāko četrinieku B grupā nepretendē "Vidzemes Augstskola" un "Skārda serviss", jo pirmās četras komandas šobrīd kļuvušas neaizsniedzamas.

Šobrīd B grupā trešo un ceturto vietu ieņem smiltenieši "Top/Privātbūve" un "Latvijas Valsts meži", kuriem vēl viena spēle palikusi neizspēlēta. Reāli uz iekļūšanu četriniekā var pretendēt "Beverīna", ja atlikušajos divus mačos pret "Ramata/Mazsalaca" un "Skulte" izdodas kopā iegūt četrus punktus. Tas ļautu apsteigt "Top/Privātbūve", un neļaut sevi apsteigt "Ramata/Mazsalaca" volejbolistiem. Cerības vēl saglabā jau minētā "Ramata/Mazsalaca", kuriem vispirms būtu jāuzvar "Beverīna", kā arī kopā atlikušajās trīs spēlēs jāiegūst vismaz septiņus punktus. Tas gan būs gana grūts uzdevums, ja zinām, ka līdzšinējās četrās spēlēs iegūti tikai trīs punkti.

Čempionāta uzvarētāji tiks noskaidroti 12.aprīlī, kad norisināsies "Final 4" sacensības gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.