Noskaidrotas komandas, kuras no D grupas kvalificējušās Play-Off

jurmala8.martā norisinājās Valmieras volejbola čempionāta 8.kārtas spēles, pēc kurām tika noskaidrots galīgais vietu sadalījums D grupā. Vietu vīriešu turnīra izslēgšanas mačos izcīnīja "Valmieras stiklā šķiedra", "Beverīna", "Ramata/Mazsalaca" un VK "Jūrmala".

Vīriešu turnīrs, D grupa

Svētdien 8.martā tika izspēlēti pēdējie D grupas mači, kuros noskaidrojās tās četras komandas, kuras turpinās sacensības izslēgšanas spēlēs. Dienas svarīgākā spēle bija starp VK "Jūrmala" un "Skārda serviss" volejbolistiem, kur tad arī izšķīrās 4. un 5. vietas liktenis. Ja pirmo setu jūrmalnieki uzvarēja bez lielas spriedzes ar rezultātu 25:18, tad otrajā setā rezultāts bija pavisam sīvs – 26:24. Beigās arī trešajā setā VK "Jūrmala" galotnē izrāva uzvaru ar 25:22, tādejādi uzvarot "Skāŗda serviss" volejbolistus ar 3:0. Pirms spēles izredzes tik izslēgšanas spēlēs abām komandām bija vienādas, jo abām komandām D grupā bija pa 7 punktiem. Tādēļ arī šīs spēles uzvarētājs sacensības turpinās Play-Off, bet zaudētājs piedalīsies Cerību kausā.

Sieviešu čempionāts

Strauji uz beigām rit arī sieviešu čempionāta regulārais turnīrs. Vislabākajās pozīcijās šobrīd atrodas "Skulte" volejbolistes, kurām deviņos mačos ir deviņas uzvaras un divi zaudēti seti. Tomēr "Skulte" komandai vēl atlikušas divas spēles ar sīvāko konkurenti - "Zeltaleja", kurām deviņos mačos ir viens zaudējums un trīs zaudēti seti. "Zeltaleja" meitenēm vēl bez abiem mačiem ar "Skulte" ir jāspēlē ar "Smiltene" meitenēm. Teorētiski otrajā vietā var finišēt arī "Valmiera" dāmas, kuras 12 mačos ir izcīnījušas deviņas uzvaras un zaudējušas 8 setus. Te gan būtu jācer uz "Zeltaleja" zaudētiem vismaz pieciem setiem un labāku koeficientu. Tikmēr neapdraudēta ceturtā vieta ir "Mezgls" volejbolistēm, kuras vairs nevar pakāpties augstāk, kā arī nav iespējams nokrist uz zemāku pozīciju.

No komandām, kuras neiekļūs "Final 4", "Valmieras BSS" turnīru ir noslēgušas kā pēdējās, 12 mačos tiekot pie četriem punktiem. Savukārt "Simanadraudze.lv" un "Smiltene" meitenēm vēl būs cīņa par piekto pozīciju. Abām komandām atlikušas vēl divas spēles, turklāt viena no tām būs savstarpējā cīņa, kur visticamāk arī noskaidrosies piektās pozīcijas liktenis.

Nākamā Valmieras volejbola čempionāta kārta norisināsies 15.martā, kur norisināsies C grupas cīņas vīriešiem, kā arī atlikušās piecas sieviešu čempionāta spēles.